Kiedy potrzebny jest notariusz?

tagi: usługi prawnicze, radca prawny, notariusz


Fotografie:
usługi prawnicze radca prawny notariusz

W życiu codziennym, choć może nam się wydawać zupełnie inaczej, bardzo łatwo możemy się spotkać z sytuacją, w której niezbędny nam będzie notariusz.

Te najbardziej spotykane przypadki to np. konieczność sporządzenia lub odwołania testamentu, podziału zapisanego spadku czy też przekazania komuś naszej nieruchomości. W takiej sytuacji potrzebny nam jest notariusz, a przykładowego możemy znaleźć na stronie kancelarianotarialna-wroclaw.pl.

Kancelaria notarialna pomoże nam również w przypadkach, gdy wydaje się nieodzowne lub też wymagane jest prawem poświadczenie jakiejś umowy właśnie przez notariusza. Gdy prowadzimy firmę w formie spółki, często wskazane jest, aby porozumienia zawierane z naszymi współpracownikami pokwitować w kancelarii notarialnej. Daje to wszystkim wspólnikom dodatkowe zabezpieczenie zawartej umowy.

Natomiast w dużych przedsiębiorstwach czynności notarialne nierzadko są stałym elementem prowadzenia bieżącej działalności. Chodzi tutaj o takie sprawy jak np. protokołowanie przez notariusza posiedzeń walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki czy potwierdzanie uchwał podejmowanych przez to ciało.

Zdarza się też, iż firmy przechowują w kancelarii notarialnej najważniejsze dokumenty firmowe lub papiery wartościowe. W takim wypadku zyski z zapewnionej ochrony z pewnością przewyższają koszty obsługi notarialnej.

Zobacz także:

Dodany przez Sebastian Głowacki , w dniu 20/08/2014

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...

Więcej na ten temat

rss icon Podatkowe uszczelki: Fiskus kupi puste faktury, aby wyłapywać lewe koszty

Projekt przepisów, który umożliwi fiskusowi kupowanie pustych faktur, był gotowy. Z nowego prawa urzędnicy skorzystają zapewne dopiero na drugiej połowie roku.

rss icon "Coradia iLint" - pierwszy na świecie pociąg na wodorowe ogniwa paliwowe

"Coradia iLint" może zrewolucjonizować regionalne przewozy pasażerskie nie tylko na Niemczech. Ten pierwszy na świecie niskopodłogowy pociąg regionalny nie powoduje emisji CO2 był wyjątkowo cichy podczas jazdy.

rss icon Uber eliminuje z rynku taksówkarzy - sklepy wyciągają wnioski

Sklepy wyciągają wnioski z tego, jak Uber eliminuje z rynku taksówkarzy. Wkrótce wprowadzą dostawy społeczne.