Alimenty - prowadzenie spraw alimentacyjnych

tagi: usługi prawnicze, kancelaria, prawnik, adwokat, windykacja


Fotografie:
usługi prawnicze kancelaria prawnik adwokat windykacja

Rozwód to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć w życiu każdego człowieka.

Prawo cywilne, a dokładniej prawo rodzinne, reguluje kwestię rozwiązania małżeństwa i inne sprawy związane z tą sytuacją.

Rozwód może nastąpić z winy jednego z małżonków, z winy obu stron, ponadto strony mogą wnioskować o nieorzekanie o winie.

W polskim prawie pozew o rozwód może wnieść zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Sąd również orzeka o sytuacji dzieci rozwiedzionych małżonków, to znaczy o władzy rodzicielskiej i sprawowaniu pieczy nad małoletnim.

Z rozwodem często wiąże się kwestia alimentów.

Po ustaniu małżeństwa rodziców, dziecko nie powinno odczuwać spadku poziomu życia, Do ukończenia przez dziecko osiemnastego roku życia alimenty przekazywane są drugiemu rodzicowi, który na co dzień sprawuje pieczę nad dzieckiem. Alimenty mają pokrywać usprawiedliwione potrzeby dziecka takie jak jedzenie, odzież, koszty edukacji, koszty leczenia, koszty wypoczynku i tym podobne. Sprawy o alimenty prowadzi m.in Aleksander Wiśniowski

Niekiedy alimenty dostaje jedno z małżonków po rozwodzie. Świadczenie to wypłaca strona, którą sąd uznał za winną rozpadu małżeństwa. Obowiązek alimentacyjny rozpoczyna się od uprawomocnienia się wyroku rozwodowego. Trwa przez pięć lat. W wyjątkowych sytuacjach może zostać przedłużony...

Uporczywe unikanie płacenia alimentów jest przestępstwem.

Zobacz także:

Dodany przez Sebastian Głowacki, w dniu 18/10/2016

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...

Więcej na ten temat

rss icon Podatkowe uszczelki: Fiskus kupi puste faktury, aby wyłapywać lewe koszty

Projekt przepisów, który umożliwi fiskusowi kupowanie pustych faktur, był gotowy. Z nowego prawa urzędnicy skorzystają zapewne dopiero na drugiej połowie roku.

rss icon "Coradia iLint" - pierwszy na świecie pociąg na wodorowe ogniwa paliwowe

"Coradia iLint" może zrewolucjonizować regionalne przewozy pasażerskie nie tylko na Niemczech. Ten pierwszy na świecie niskopodłogowy pociąg regionalny nie powoduje emisji CO2 był wyjątkowo cichy podczas jazdy.

rss icon Uber eliminuje z rynku taksówkarzy - sklepy wyciągają wnioski

Sklepy wyciągają wnioski z tego, jak Uber eliminuje z rynku taksówkarzy. Wkrótce wprowadzą dostawy społeczne.